W każdym pomieszczeniu liczy się efekt pierwszego wrażenia. A nie każdy wie, że ciekawy wygląd można połączyć z funkcjonalnością. Dlaczego warto zastosować modułowe meble do kuchni? O czym trzeba wiedzieć, projektując pomieszczenie? Tego dowiesz się już teraz!

Wygląd

Jeśli zależy nam przede wszystkim na ładnym efekcie, to należy zacząć od koloru ściany, pod który lepiej dostosujemy meble i blaty kuchenne. Pamiętajmy jednak, że zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu pomieszczenia wszystko musi być ze sobą logicznie powiązane, dlatego zdecydujmy się na jeden styl i jedno wykończenie.

Jakie mogą być blaty oraz meble kuchenne? Przede wszystkim wymiarowe, a więc idealnie pasujące do dostępnej przestrzeni. Warto więc zdecydować się na stylową furniturę na wymiar, dzięki której zyskamy uporządkowane i świetnie skomponowane domowe wnętrze.

Funkcjonalność

Wygląd mebli to jedno, ale nie zapominajmy o przeznaczeniu kuchni. Jeśli przygotowując posiłki, chcemy zapewnić sobie największy poziom ergonomii, zastanówmy się nad układem, który najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniu. W zależności od metrażu do wyboru mamy:

– wyspę,
– kształt litery “L”,
– układ jednościenny.

Niezależnie od układu ważne jest, abyśmy od lodówki zawsze mieli łatwy dostęp do blatów i zlewu, abyśmy szybko mogli umyć i przygotować niezbędne składniki. Jeśli więc cenimy sobie swobodne dostosowanie furnitury, to zdecydujmy się na modułowe wyposażenie kuchenne, czyli takie, w której poszczególne elementy można ze sobą dowolnie łączyć, przestawiać lub rezygnować z nich.

Umiejscowienie

Dokładnie przeanalizujmy miejsce, w którym ma znajdować się nasza kuchnia. Należy w tym celu wykorzystać naturalne oświetlenie tak, aby przez większą część dnia padało ono na nasze pomieszczenie i blaty. Dzięki temu użyjemy światła słonecznego do wzbogacenia kuchennej aranżacji. Z tym krokiem powiązany jest widok z naszego okna – zadajmy sobie pytanie, czy preferujemy widok na miasto, czy też na nasze osiedle lub ogród. Dobrze się zastanówmy i nie zapomnijmy o powyższych rzeczach, a projekt spełni nasze oczekiwania!